Index domy i mieszkania wg mojego postrzeganiabizon zo 40 Bizon Rekord Budowa Bizon Z056 Budowa Bizon Z056 obsługa Bizon Super Biuro Techniczno konstrukcyjne Bizon ZO56 obroty młocarni
 • klasyfikacj abudBFetowa
 • mapy gorny slask 120
 • colin 20 pobierz
 • porter hyundai
 • dajka;pl
 •  

  domy i mieszkania wg mojego postrzegania

  Temat: Najlepszy kombajn w rozsadnej cenie??
  Kombajn BIZON BS Z-110 nie wiele ma wspólnego z Bizonem Z056... już mu bliżej do koncernu CNH niż FMŻ

  Podstawowe cechy charakteryzujące kombajn BS Z110:

  - zespół żniwny o szerokości roboczej 5m
  - regulacja położenia zespołu żniwnego hydrauliczna
  - bębnowy system omłotu i separacji ziarna
  - średnica bębna młócącego 600 mm - elektrohydrauliczny układ sterowania zespołami roboczymi
  - hydrostatyczny napęd nagarniacza
  - mechanizm zwrotny napędu zespołu żniwnego
  - hydrostatyczny napęd przednich kół jezdnych
  - hydrauliczne sterowanie kołami tylnymi
  - samooczyszczająca się osłona wirująca chłodnicy silnika
  - zbiornik ziarna o pojemności 5 m3 z hydraulicznie sterowaną rurą opróżniającą
  - prędkość obrotowa nagarniacza 0-40 obr./min
  - silnik wysokoprężny z turbodoładowaniem o mocy 162 kW (220 KM)
  - zbiornik paliwa o pojemności 300l
  - szeroko�ć młocarni 1250mm
  - joystick ułatwiający sterowanie mechanizmami roboczymi
  - prędkość obrotowa bębna 450-1100 obr/min - sita czyszczące żaluzjowe, nastawne
  - komputer pokładowy w standardzie
  - komfortowa kabina z klimatyzacją
  - powierzchnia sit 3,9 m2
  - wózek do transportu zespołu żniwnego


  Natomiast ZO56
  BUDOWA I DANE TECHNICZNE
  Koło kierownicy o nastawnym pochyleniu oraz regulowany i dobrze amortyzowany fotel operatora zapewniają wygodną pracę. Zespół żniwny jest odciążony hydraulicznie i całkowicie sterowany podczas biegu maszyny. Odciążenie zespołu żniwnego akumulatorem hydrauliczno-gazowym ułatwia kopiowanie nierówności terenu. Nagarniacz o specjalnej konstrukcji listew jest napędzany przekładnią bezstopniową sterowaną hydraulicznie, co umożliwia dobranie najkorzystniejszych obrotów najkorzystniejszych w zależności od warunków polowych i prędkości jazdy. Pomost kierowcy i stanowisko workowania są osłonięte daszkami przeciwsłonecznymi. Sygnalizacja świetlna kombajnu oraz wózek transportowy zespołu żniwnego pozwalają na bezpieczne i wygodne poruszanie się w terenie i na drogach publicznych. Hydrauliczny system sterowania oraz bezstopniowa regulacja prędkości jazdy zapewniają kierowcy lekką pracę i jazdę nawet w najcięższych warunkach polowych. Dobre oświetlenie kombajnu umożliwia zbiór również w nocy.
  Przepustowość kombajnu 5 kg/s, czystość ziarna powyżej 98,5%. Obsługę kombajnu stanowią dwie osoby. Silnik typu SW400/R3 wysokoprężny, 6-cylindrowy, chłodzony wodą, o mocy 73,6kW (100 KM). Mechanizmy jezdne mają sterowanie hydrauliczne. Wymiary opon przednich 16,9/14 x 28�, tylnych 10 x 15�. Prędkość jazdy 1,5-20 km/h, hamulce tarczowe-kulkowe. Zespół żniwny o szerokości roboczej 420 cm, wysokość cięcia 60-800mm. Zmiana prędkości obrotowej - przekładnią sterowaną hydraulicznie. Młocarnia ma bęben o średnicy 600 mm i prędkości obrotowej bębna 450-1150 obr/min. Szerokość kanału młocarni 1260mm. Sita czyszczące żaluzjowe, nastawne na długość 3600mm. Liczba klawiszy wytrząsacza 5 szt. Masa kombajnu 7000kg.

  Oba opisy są oryginalnie sformułowane przez producentów.

  BS jest kombajnem bardzo udanym, przede wszystkim jego zespół młócący. Nie ma mowy o niedomłacaniu jakiegokolwiek ze zbóż. Poza tym posiada dość komfortową kabinę z wygodnym sterowaniem , komputer wskazujący straty ziarna, cofanie materiału młóconego w przypadku zablokowania czego najbardziej brakowało ZO56.
  Niedaleko mnie pod Puławami w gospodarstwie doświadczalnym mają dwie takie maszyny i z tego co rozmawiałem z agronomem nie narzekają na nie. A wręcz chwalą za to jak czysto młócą i nie niszcząc przy tym ziarna ani nie pozostawiając w kłosie.
  Co do wyboru pomiędzy JD a DF. Jak na razie jestem za JD.( DF nie miał jeszcze się okazji wykazać jesienią będę się mógł wypowiadać). Połączenie prostych rozwiązań z wysokiej jakości materiałami. A co za tym idzie niska awaryjność. I jeszcze jedno, nie warto kupować kombajnu który przepracował u "nas" w kraju choćby jeden sezon.

  źródło danych http://bizon.xt.pl/
  Źródło: agroportal.net.pl/forum/viewtopic.php?t=1551  Temat: Bizon Z056
  Bizon Z056
  Kombajn Z056 jest przeznaczony do zbioru zbóż z pnia czterech podstawowych zbóż, rzepaku i niektórych roślin strączkowych. Zastosowanie podbieracza pokosów umozliwia zbiór metodą dwufazową. Kombajn jest przystosowany do montowania odpowiednich adapterów, co rozszerza zakres zastosowania kombajnu do zbioru innych kultur nasiennych, jak kukurydza, słonecznik, trawy i koniczyna. Kombajny Z056/5 mogą być wyposażone w rozdrabniacz słomy. Jest on nadal eksploatowany w mniejszych gospodarstwach rolnych w Polsce.Koło kierownicy o nastawnym pochyleniu oraz regulowany i dobrze amortyzowany fotel operatora zapewniają wygodną pracę. Zespół żniwny jest odciążony hydraulicznie i całkowicie sterowany podczas biegu maszyny. Odciążenie zespołu żniwnego akumulatorem hydrauliczno-gazowym ułatwia kopiowanie nierówności terenu. Nagarniacz o specjalnej konstrukcji listew jest napędzany przekładnią bezstopniową sterowaną hydraulicznie, co umożliwia dobranie najkorzystniejszych obrotów najkorzystniejszych w zależności od warunków polowych i prędkości jazdy. Pomost kierowcy i stanowisko workowania są osłonięte daszkami przeciwsłonecznymi. Sygnalizacja świetlna kombajnu oraz wózek transportowy zespołu żniwnego pozwalają na bezpieczne i wygodne poruszanie się w terenie i na drogach publicznych. Hydrauliczny system sterowania oraz bezstopniowa regulacja prędkości jazdy zapewniają kierowcy lekką pracę i jazdę nawet w najcięższych warunkach polowych.
  Poj. zbiornika ziarna-2,5-3 m³
  Koła-2+2
  Ogumienie- przód: 23,1/18×26(10PR)
  tył: 10,0×15(8PR)
  Silnik-Typ: wysokoprężny SW400
  Moc silnika: 73,5 kW
  Wymiary-dł.×szer.×wys. (cm)
  1400×320×400
  Masa-7700kg
  Images
  Bizon Z056 odmiana do zbioru słonecznika

  PRZEZNACZENIE
  Kombajn zbożowy Z056 po odpowiedniej adaptacji młocarni i zastosowaniu specjalnego adaptera na częściowo zdemontowanym zespole żniwnym jest przystosowany do zbioru na ziarno. W tym kombajnie rozstaw rozdzielaczy jest dwukrotnie mniejszy od rozstawu rzędów roślin, co zmniejsza łamanie roślin, a więc zapewnia lepsze wprowadzenie roślin do zespołu żniwnego oraz mniejsze straty ziarna w adapterze. Słoneczniki powinny być ścinane możliwie najwyżej, ponieważ łodygi po ścięciu zwiększają obciążenie zespołu młocarni, co powoduje zmniejszenie czystości ziarna. W kombajnie przystosowanym do zbioru słonecznika w zależności od wilgotności ziarna jest możliwość zastawienia sita górnego i dolnego o różnej wielkości oczek średnicy 12, 14, 16mm.
  BUDOWA I DANE TECHNICZNE

  Wydajność robocza ok. 0,8 ha/h, ogólne straty ziarna do 3,6%. Obsługę stanowi jedna osoba. Prędkość robocza (średnia) 3,40km/h. Adapter do zbioru słonecznika typu czołowego, trzynastorzędowy. Rozstaw międzyrzędzi 30cm, Regulacja wysokości cięcia - hydrauliczna z pomostu kierowcy. Nagarniacz 3-ramienny o stałych listwach o 20-44 obr/min. Urządzenie czyszczące jest wyposażone w sito górne otworowe o średnicy 14 lub 16mm i sito dolne otworowe średnicy 12 lub 14mm. Wymiary kombajnu z adapterem w położeniu roboczym długość 855cm, szerokość 463cm, wysokość 391cm. Masa 7100kg.
  Źródło: simtractor.pl/viewtopic.php?t=5321